Targi Produkcji Okien i Drzwi

Inżynierski blog o domowych naprawach.

Usługi naprawcze oraz gwarancja na urządzenia AGD – podstawowe informacje

W dzisiejszych czasach zakup nowego wyposażenia AGD jest o wiele lepsze niż jego naprawa, ale czasami takie rozwiązanie nie jest słuszne, tym bardziej że dużo urządzeń posiada gwarancję na 2, a czasem też na 5 lat. Należy więc pomyśleć co robić w przypadku awarii sprzętu AGD.

Serwisy działające lokalnie oraz promujące się on-line

Najlepszym pomysłem jest korzystanie z oferty lokalnego serwisu AGD. Dowiezienie urządzenia do serwisu nie zajmuje wiele czasu, a oprócz tego użytkownicy mogą liczyć na to, że wykwalifikowani serwisanci przyjadą do ich domu i naprawią urządzenie na miejscu. Wybierając serwis, należy zwrócić uwagę na rekomendacje innych klientów, które są dostępne on-line.

Czym charakteryzuje się porządny serwis urządzeń AGD?

Przede wszystkim istotną sprawą jest zatrudnianie serwisu zatrudniającego specjalistów mających potwierdzone kwalifikacje i doświadczenie. Bardzo dobre są firmy, których fachowcy specjalizują się w konkretnych elementach wyposażenia. Oznacza to, że mają odpowiednie umiejętności do ich naprawy i znają się na nich najlepiej. Oprócz tego ważną sprawą jest korzystanie przez serwisanta z wysokiej jakości części. Najlepiej zwracać uwagę na firmy, które zapewniają gwarancję poprawy w sytuacji pojawienia się kolejnych usterek po naprawie.

Co powinno się wiedzieć odnośnie gwarancji na sprzęt AGD?

Przy kupnie Artykułów Gospodarstwa Domowego klient powinien się dobrze zapoznać z kartą gwarancyjną. Zazwyczaj okres gwarancji mieści się w granicach od kilku miesięcy nawet do okresu kilku lat. Jeśli w takim czasie urządzenie uległo awarii, wówczas kupujący jest uprawniony do roszczeń. Zazwyczaj wiąże się to z wymianą sprzętu lub jego naprawą na koszt sprzedającego. Jeśli naprawa lub wymiana jest za droga albo niemożliwa, wówczas klient może liczyć na zwrot ceny zakupu. Często wieloletni okres gwarancyjny można przedłużyć za dodatkową opłatą. Trzeba jednak zwrócić uwagę na ilość oraz rodzaj czynności serwisowych zapewnianych w okresie gwarancyjnym.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *