1cze2016

Pianka termoizolacyjna - następca WD40?

Mężczyźni bardzo często korzystają z WD40 mając przekonanie, że to jeden z najbardziej uniwersalnych smarów na świecie. Nadaje się w zasadzie do wszystkiego, a ponadto nie jest szkodliwy dla środowiska. Środek ten nie pozostaje jednak sam na piedestale popularności, gdyż za jego plecami przyspiesza konkurent, a jest nim pianka termoizolacyjna.

Faceci używają jej do wszystkiego!

Fakt, że piankę termoizolacyjną możemy kupić nawet na stacji benzynowych świadczy o jej fenomenie. Ma ona świetne właściwości, ponieważ stworzona na bazie polimerów (poliuretan) charakteryzuje się odpornością na warunki pogodowe, niską ścieralnością i twardością - jeśli użyjemy wody do "spryskania" powierzchni. Zazwyczaj używana do maskowania dziur w ścianach, uszczelnianiu, montażu okien, drzwi, a także użyteczna w motoryzacji. Wiele elementów wewnątrz samochodu ulegająca degradacji często maskowana jest pianką (kolorową).

A skład wszystkim znany!

W odróżnieniu od WD40, skład pianki termoizolacyjnej możemy poznać na odwrocie puszki. Producent nie stosuje w swojej piance niczego szczególnego, zatem czarne na białym informuje klientów o składzie. Decydenci WD40 od lat chronią skład swojego produktu, lecz trudno się temu dziwić - w chwili obecnej ciężko o jakąkolwiek konkurencją dla tego smarowidła.

Zapewne Wy również często sięgacie po piankę termoizolacyjną. Czy także sądzicie, że jest ona niemal tak samo popularna jak WD40? Piszcie pod tematem!

 

 

Zobacz również

Sony testuje nowe tworzywo

Czołowy producent urządzeń elektronicznych, firma Sony od lat testuje różne tworzywa sztuczne, które mogą być budulcem ich produktów w przyszłości. Jako, że o plastiku wiemy już w...